Dzień dobry!

Miło Cię gościć na mojej stronie.

Jeżeli szukasz pomocy z zakresu zdrowego odżywiania, chcesz schudnąć, zmienić nawyki żywieniowe czy też potrzebujesz indywidualnej dietoterapii związanej z Twoim stanem zdrowia, to świetnie się składa, bo w tym się specjalizuję :) Mam nadzieję, że będę mogła spełnić Twoje oczekiwania.

 

 

Jestem dyplomowanym dietetykiem. Ukończyłam Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego W Warszawie oraz Podyplomowe Studia "Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych" na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Od 2013 roku prowadzę własną poradnię dietetyczną. Pracuję zgodnie z zasadami Evidence Based Nutrition (EBN) - opierającymi się o dowody naukowe. Stale pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Zajęłam się dietetyką, bo fascynowało mnie, jak ogromny wpływ ma na nas to, co jemy, i jak spędzamy każdy dzień. To niesamowite, że kilka niewielkich zmian w jadłospisie, może znacząco zmienić życie człowieka. Nie wierzę w diety cud. Za to wierzę, że marzenia można spełniać, a czasem wszystko zaczyna się od jednej małej zmiany... na talerzu.

Dietetyka to dla mnie nie tylko zawód, ale też wielka pasja. Staram się pomagać różnym osobom, z różnymi problemami. W szczególności zajmuję się: redukcją masy ciała u dzieci i dorosłych oraz prowadzę dietoterapię w chorobach takich jak: insulinooporność, cukrzyca, niedoczynność tarczycy i Hashimoto, choroby układu krążenia (w tym nadciśnienie tętnicze i wysoki cholesterol), dna moczanowa, celiakia, choroby wątroby i woreczka żółciowego, zapalenie trzustki, wrzody żołądka i dwunastnicy, RZS, depresja i wiele innych.

Szczególnie dużo uwagi poświęcam otyłości u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, gdyż właśnie tu widzę największy problem, który bardzo mocno rzutuje na przyszłość naszych dzieci. Poprzez edukację żywieniową uczę dzieci zdrowych nawyków, zachęcam do wprowadzania zmian w żywieniu oraz wskazuję im błędy, jakie na co dzień popełniają.

Prywatnie... jestem żoną Tomka i mamą dwóch słodkich łobuziaków Ani i Franka, którzy codziennie stawiają mi trudne zadanie do wykonania - naleśniki :) A dla mnie, gdy codziennie otwieram lodówkę to ma być  szybko, zdrowo i smacznie. I najlepiej kreatywnie. Ale, kiedy próbuję zdrowe zasady wprowadzić przy własnym stole, spotykam się z takimi samymi trudnościami, jak każdy z Was. Jak w tym wszystkim gotować sprawnie i odżywiać się zdrowo, by nie spędzić w kuchni całego dnia? Jak dogodzić wszelkim gustom ('Ale ja chcę drożdżówkę!') i przyzwyczajeniom ('Kochanie, a gdzie tu jest mięso?') ? Jak zbilansować wszystko tak, aby każdy posiłek zawierał wszelkie potrzebne składniki odżywcze, a jednocześnie sycił ('Ja mam się tym najeść?'), wyglądał ('Dlaczego to wygląda jak błoto?'), smakował (może nie podam cytatu) i w końcu - nie nudził się ('Znooowu kasza na śniadanie?!') ? To wszystko może się wydawać straszną walką, ale przy odrobinie zapału da się wiele osiągnąć i, gdy dziecko jako jedyne w grupie wsuwa surówkę i prosi o dokładkę, człowiek czuje się, jakby dostał Oscara!

Poza pracą i domem jestem zakręconą fanką starych samochodów i fotografii. Kiedy znajduję chwilę dla siebie, to biegam albo wskakuję na rower. W domu mam ponad 45 kwiatów i ciągle czuję ich niedosyt. W lato często sadzę nowe rośliny w ogrodzie, by móc cieszyć oko ich widokiem. Uwielbiam patrzeć w gwiazdy.  A kiedy słyszę rock&roll'a, ciało wyrywa mi się do tańca.

A gdyby mnie ktoś zapytał o życiowe motto, odpowiedziałabym:

Don't count the days, make the days count. (Nie licz dni, spraw, by liczył się każdy dzień!).

 

    

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

                                                                                             

                                            

                                                                                            

   

 

KURSY I SZKOLENIA